Статті

Почитайте статті наших викладачів

Йога- перекладається з санскриту, як: єднання, усвідомлення єдності. Стародавня індійська практика, спрямована на вдосконалення та розширення людської свідомості, шляхом тіла, душі і розуму. Виникла в 5-6 ст. до н.е.

Унікальність вправ йоги полягає в поєднанні активної напруги і глибокого розслаблення м'язів тіла і правильного рівномірного дихання. Вплив йоги можна відчути вже з перших занять. У йозі задіюються досить глибокі м'язи тіла, які не працюють при звичайних тренуваннях.

Крім фізичної, під час заняття відбувається ще більша ментальна робота. Так як необхідно стежити за працею всього тіла, всіх м'язів, підтримувати баланс і симетрію, а потім переміщати свою увагу від однієї частини тіла до іншої під час утримування пози. Тут працює принцип: "Не я належу тілу, а тіло належить мені, і я можу ним керувати за своїм бажанням".

Дихання під час занять з йоги є невід'ємною частиною. Воно тісно пов'язане з нашими емоціями і нашим розумом. Це можна поспостерігати на простому прикладі: коли ми сердимося, у нас один тип дихання, коли ми закохані - інший, коли концентруємося на чомусь - третій тип дихання. І так з кожною емоцією і станом нашого розуму.

На перший погляд прості вправи, якщо їх робити правильно, виробляють потужний зцілювальний ефект. Кожна поза впливає особливим чином на певний орган, частину тіла і на тіло в цілому.

Про автора:
Маркова Наталія - викладач йоги і фізичного розвитку центру "Кмітень"